Banner alanı
Banner alanı

Hurdacılık ve Geri Dönüşüm

reklamcigenc

Yeni Deve
Deve Üye
Katılım
7 Ağustos 2020
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
29
Konum
kocaeli
Önceden kullanmış olduğumuz elektrik kabloları telefon kabloları ve buna benzer elektronik eşyalardan toplanan bakırla tekrardan hurdacılık sektöründe belirli bir işlemlere tabi tutulurlar.

Bu işlemlerdeki her bir malzeme parçalanır ve ayrıştırılır ayrıştırma işlemlerinde dikkat edilen hususlar etrafa ve çevreye zarar vermemek ve doğru bir şekilde malzemelere ayrışmasını sağlamaktır. Bu malzemeli ayrıldıktan sonra bir yerde toplanır ve toplandıktan sonra hurdacılık sektörü tekrardan malzemenin hammadde olarak geri kazanımı için belirli bir testislere gönderir.

Gönderilen bu hammadde malzemeler eritilir ve tekrardan bakır olarak piyasaya sunulur. Buradaki faydalar ise tekrardan sürecin başına gelmeden var olan malzemeler birkaç işlem uygulandıktan sonra hammadde olarak piyasanın kullanıma sunulması bakır birçok sektörde sıklıkla kullanılır.

Özellikle bilişim alanında elektronik beyaz eşya elektrik kablolarında sıklıkla kullanılır. Ülkemize ekonomik katkı sağlar. Ama bu işlemler olmamış olsaydı o bakır çevrede olacaktır. Çevre kirliliği sağlayacaktır. İmha edilmesi gerekecekti ve bu iş olanaklarının da olması mümkün olmayacaktı ve tekrardan hammaddenin çıkması için mekanın çıkması için belirli işlemler yapılacaktır.Yani kısacası birçok işlem fazla maddiyat ve çevre kirliliğini önleyen sektör hurdacılık ve geri dönüşümdür.
 
Üst